Tijdens een intakgesprek werd als snel duidelijk dat ze bij Active Freight Management nét een stapje verder gaan. Dat zorgt ervoor dat ze vaak voor de lastigere logistieke opdrachten de uitgelezen partner blijken te zijn. Het begint vaak met een vraag zoals “Kunnen jullie ons helpen met een complexe zending naar Afrika?”, het antwoord is natuurlijk “Jazeker!”. De persoonlijke en klantgerichte manier van werken van Active Freight Management hebben wij als interactieve conversatie onderdeel gemaakt van het ontwerp.
De nieuwe responsive website is zo ingericht dat het als een bron van kennis en expertise kan dienen. De inhoud van de website wordt onderhuids door middel van gestructureerde gegevens direct aan de zoekmachines gevoed.
Active Freight is eigenlijk heel vergelijkbaar met Activate. Behalve dat de namen enorm veel op elkaar lijken en we in hetzelfde pand kantoor houden is vooral ook onze manier van zakendoen erg vergelijkbaar. Wij proberen een klant graag van A tot Z te ontzorgen, bij Active Freight niet anders. Veel van ons beiden klanten komen bij ons terecht omdat anderen hen niet volledig genoeg kunnen helpen. Voor ons was het dan ook zeer herkenbaar dat een conversatie met een potentiële klant vaak start met een specifieke vraag. Met dat in het achterhoofd hebben wij een voor de logistieke dienstverlenende sector vernieuwende website ontwikkelt. Een website waar de focus niet op de opdrachtnemer, maar juist de opdrachtgever ligt!