Karsten International B.V. heeft in twee jaar maar liefst zeven meertalige B2C webshops ondergebracht in onze maatwerk e-commerce software. Daardoor kunnen ze het productsegment, de marketing content, de orders en de afhandeling daarvan centraal beheren. Inmiddels zijn er ook al zeventien marketplaces ondergebracht. Alles komt op één plek samen en wordt met meer dan 20 API-koppelingen doorgezet naar de systemen van verschillende partners.
In totaal zijn er al meer dan 100.000 bestellingen door één instantie van onze maatwerk e-commerce software verwerkt. Deze bestellingen komen uit één van de zeven webshops of uit één van de zeventien marketplaces, dat levert voldoende uitdagingen op. Hoe maak je een webshop uitstraling die voor de huisstijl van meerdere webshops werkt? Hoe zorg je dat een productsegment ingezet kan worden voor verschillende kanalen? Hoe ga je om met internationalisatie en meertaligheid? Hoe verwerk je alle orderinformatie en marketing data efficiënt en hoe zorg je dat deze bij de partners terecht komt? Hieronder vertellen wij je alles over deze uitdagingen en meer.
De grote uitdaging voor de nieuwe webshops van Karsten International was dat alle webshops dezelfde templates en style gebruiken. Maar hoe ontwerp je een prototype die voor meerdere webshops is, maar wel per webshop een andere huisstijl heeft?
Allereerst ontwerpen we een prototype zonder dat het gestyled is. We ontwerpen dus alleen de indeling van de pagina’s en de flow. De flow betekent dat we uitdenken vanaf welk punt er een bezoeker is op de webshops tot het punt dat de bezoeker een aankoop heeft gedaan.
Daarna ontwerpen we de stijl in het prototype, maar deze dient wel voor alle webshops. We hebben uiteindelijk een prototype ontworpen waarvan de primaire en call to action kleur, afbeeldingen en lettertype aanpasbaar is per webshop. Hierdoor zijn de webshops allemaal verschillend, maar ook weer niet haha.
Karsten International kan in de achterkant van de webshops de stijl per webshop aanpassen. Je kunt dus zien dat Silvergear.eu een huisstijl heeft met blauw, maar Peach Beauty heeft een roze huisstijl. Ondanks dat ze dezelfde templates en stylesheet hebben, zien ze er verschillend uit.
Om zoveel mogelijk werk uit handen te nemen voor Karsten International hebben wij voor de vele labels verschillende integraties gemaakt met externe software door middel van een API.
Wanneer je als webshop een groot aantal bestellingen per dag binnen krijgt, kan het handmatig verwerken hiervan veel tijd in beslag nemen en houd je minder tijd over voor andere belangrijke taken.
Om dit uit handen te nemen wij een koppeling gemaakt met Montapacking.
Montapacking verzorgt de logistiek van verschillende webshops en biedt verschillende diensten aan, denk hierbij aan: orderverwerking, verpakken & verzenden en voorraadbeheer.
Wanneer de klant een bestelling plaatst zorgen wij ervoor dat de bestelling met alle benodigde data netjes in de software van Montapacking binnen komt, zodat Karsten zich geen zorgen hoeft te maken om de verwerking en krijgt de klant zorgeloos zijn of haar pakketje geleverd.
Hoe creëer je één systeem waarbij je toch de flexibiliteit weet te behouden per webshop? Het antwoord is modules. Doordat we alles modulair opzetten kunnen we specifiek per webshop aangeven welke functies we nodig hebben en welke niet. Zo houden we alles simpel, op maat en snel. Doordat we voor Karsten International zulke uitgebreide webshops mochten ontwikkelen, was dit voor mijzelf een erg interessant project om dit front-end matig maar ook zeker in de back-end te implementeren.
Om meer omzet te creëren maakt Karsten International gebruik van Channable. Channable is een software die bedrijven helpt om hun producten te verkopen op andere kanalen zoals Bol.com & Amazon. Ons systeem zorgt ervoor dat alle producten mooi in Channable worden verwerkt en doorgevoerd kunnen worden naar alle kanalen.
Als één van de kanalen een bestelling binnensleept, halen wij deze op door middel van een API call en verwerken we het in ons systeem. Na het versturen van de bestelling laten wij Channable nog eens weten dat de bestelling verstuurd is en krijgt het kanaal de track and trace van de verzending!
Karsten International B.V. opereert internationaal en dat houdt in dat de software de BTW- en administratieve regels van de landen waarin Karsten verkoopt dient te ondersteunen. We hebben een uitgebreide koppeling met de administrative software Business Central Dynamics van Microsoft geschreven, die er voor zorgt dat alle bestellingen geautomatiseerd met de juiste BTW tarieven en grootboekrekeningen gekoppeld worden.
Hiermee wordt verzekerd dat de bestellingen juist verwerkt worden en Karsten een duidelijk, overzichtelijk en up to date overzicht heeft van de verkopen aan de verschillende regio’s en landen.
Neem contact op met Justin om deze samen te bespreken!
"*" geeft vereiste velden aan